افتتاح نیروگاه خورشیدی در پژوهشگاه مواد و انرژیرئیس پژوهشگاه مواد و انرژی از افتتاح نیروگاه خورشیدی این پژوهشگاه هم‌زمان با چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آموزشگاه رسانه،  امیدوار با اعلام این خبر گفت: به منظور تامین ۲۰ درصد از مصارف برق پژوهشگاه از انرژی خورشیدی، نیروگاه خورشیدی ۵۰ کیلووات با نظارت و طراحی اعضای هیات علمی این پژوهشگاه در زمینی به مساحت ۸۰۰ مترمربع طراحی و احداث شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی افزود: انتظار می‌رود احداث این نیروگاه به کاهش مصارف برق فسیلی به میزان ۹۰۰۰۰ کیلووات ساعت و کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای به میزان ۶۵ تن گاز CO2 در سال معادل با ظرفیت پالایش ۶ هکتار فضای سبز منجر شود.

امیدوار خاطرنشان کرد: این پژوهشگاه تجربیات و نیروهای متخصص خوبی در حوزه نیروگاه خورشیدی داشته و آماده همکاری با صنایع و سازمان‌ها در خصوص احداث نیروگاه خورشیدی و همچنین ارائه مشاوره‌های تخصصی در خصوص طراحی، راه‌اندازی و نظارت بر پروژه‌های نیروگاه خورشیدی در کشور است.

به نقل از پژوهشگاه مواد و انرژی، پژوهشگاه مواد و انرژی به عنوان قدیمی‌ترین و با سابقه‌ترین مرکز تحقیق و توسعه در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر، علاوه بر بهره‌گیری از سامانه‌های حرارتی خورشیدی و راه‌اندازی نیروگاه‌های فتوولتائیک برون‌سازمانی، چندین نیروگاه خورشیدی متصل و منفصل از شبکه برای مصارف اختصاصی خود طراحی و اجرا کرده است.

انتهای پیام


منبع:خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
×

سلام هم اکنون پشتیبان آموزشگاه در واتس اپ آنلاین می باشد.

سوالات و پیگیری های خود را هم اکنون با انتخاب پشتیبان شروع کنید...

× گفتگو آنلاین با پشیبان