لزوم تقویت حمایت‌های دولتی از استارتاپ‌ها و دانش‌بنیان‌های بومیایسنا/قم مدیرکل بازرسی استان قم گفت: بسیاری از این کسب و کارهای دانش‌بنیان را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی برپا کرده‌اند که اگرچه دانش و خلاقیت لازم را دارند اما به دلیل عدم توانایی در تامین منابع مالی مورد نیاز، باید حتما توسط دستگاه‌های دولتی مورد حمایت قرار بگیرند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمود طالبی در حاشیه بازدید از دو نمایشگاه‌ استانی هفته پژوهش و فناوری و فرصت‌های شغلی اظهار کرد: در بازدیدهایی که ما به صورت مستمر از شرکت‌های دانش بنیان انجام می‌دهیم ضعف دستگاه‌های اجرایی در عمل به وعده‌های حمایتی را به شکل جدی می‌بینیم.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان قم، مدیرکل بازرسی استان قم افزود: این در حالی‌است که بسیاری از این کسب و کارهای دانش‌بنیان را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی برپا کرده‌اند که اگرچه دانش و خلاقیت لازم را دارند اما به دلیل عدم توانایی در تامین منابع مالی مورد نیاز، باید حتما توسط دستگاه‌های دولتی مورد حمایت قرار بگیرند.

وی نمایشگاه امسال هفته پژوهش و فناوری را بهترین نمایشگاه در مقایسه با ادوار گذشته دانست و گفت: هر کدام از محصولات و دستاوردهایی که در این نمایشگاه می‌بینیم می‌توانند ضمن کمک به افزایش صادرات و ارزآوری، معرف خوبی از فرهنگ و توانمندی دانشمندان و متخصصان کشور ما باشند.

طالبی در پایان تصریح کرد: برای کمک به تقویت این تلاش‌ها و خلاقیت‌های ارزشمند باید حمایت‌های زبانی را کنار گذاشته و افراد خلاق و شرکت‌های نوپا را در عمل حمایت کنیم.

انتهای پیام


منبع:خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
×

سلام هم اکنون پشتیبان آموزشگاه در واتس اپ آنلاین می باشد.

سوالات و پیگیری های خود را هم اکنون با انتخاب پشتیبان شروع کنید...

× گفتگو آنلاین با پشیبان