برگزاری آزمون برای انتخاب داور مسابقات قرآنیبه گزارش پایگاه خبری آموزشگاه رسانه، میکائیل باقری مدیرکل قرآن، عترت و نماز با اشاره به موضوع سامان دهی داوران مسابقات قرآن، عترت و نماز گفت: با توجه به تغییرات در آئین نامه و شیوه برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور، به دلیل اینکه در رشته‌های آوایی نهادهای مختلفی مسابقات را برگزار می‌کنند طبیعتاً داور نیز تربیت می‌شود، از طرفی تغییراتی نیز در آئین نامه و فرم‌های داوری نداشتیم.

وی افزود: برگزاری مسابقات در رشته‌های پژوهشی منحصر به آموزش و پرورش است و بسیاری از رشته‌های بخش پژوهشی ویژه دانش آموزان است.

باقری ادامه داد: با توجه به تغییرات در شیوه برگزاری مسابقات و آئین نامه‌های داوری رشته‌ها، ضروری است دوره آموزشی، هماهنگ سازی و سازماندهی داوران را برگزار کنیم.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این دوره، عنوان کرد: پس از برگزاری این دوره آموزشی بانک اطلاعات داوران برای استفاده در مسابقات کشوری و استانی تکمیل و در اختیار استان‌ها قرار خواهد گرفت.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز اضافه کرد: همچنین باید وحدت رویه و یکپارچگی از فهم آئین نامه‌ها در بین داوران ایجاد شود تا بتوانند دانش آموزان قوی را بر اساس سیاست‌های موجود انتخاب کنند. هدف دیگر این است که دانش آموزان با شیوه برگزاری مسابقات آشنا شوند که این اقدام توسط داوران انتخاب شده انجام می‌شود.

باقری با بیان اینکه برای داوران معرفی شده از سوی رؤسای ادارات قرآن، عترت و نماز، یک آزمون دو مرحله‌ای برگزار می‌کنیم؛ گفت: این آزمون شامل محتوای آئین نامه و مسابقه مربوطه است و افرادی که انتخاب می‌شوند باید چند اجرا را داوری کنند.

وی تصریح کرد: پس از برگزاری آزمون نهایی، از بین افرادی که موفق به اخذ حدنصاب امتیاز شوند، داوران استانی و کشوری و نیز مدرسین میانی در استان‌ها انتخاب و معرفی خواهند شد.


منبع:خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
×

سلام هم اکنون پشتیبان آموزشگاه در واتس اپ آنلاین می باشد.

سوالات و پیگیری های خود را هم اکنون با انتخاب پشتیبان شروع کنید...

× گفتگو آنلاین با پشیبان