اسپانیا آژانس فضایی خود را تاسیس می‌کندآژانس فضایی اسپانیا بودجه‌ اولیه‌ ۷۰۰ میلیون یورویی برای کمک به تقویت بخش فضایی این کشور دریافت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری آموزشگاه رسانه و به نقل از اسپیس، شورای وزیران این کشور به آغاز فعالیت آژانس فضایی اسپانیا یا Agencia Espacial Española (AEE)  در تاریخ هفتم مارس رای داده‌اند. برنامه‌های این آژانس به طور رسمی در ماه مه سال ۲۰۲۱ اعلام شد.

طبق بیانیه وزارت علوم و نوآوری اسپانیا، این آژانس در استان سویل (Seville) اسپانیا مستقر خواهد بود و برای تضمین اقدام استراتژیک اسپانیا در زمینه‌ فضا، هم از نقطه نظر توسعه فناوری و هم استفاده از فضا در زمینه‌هایی مانند امنیت، رصد زمین، موقعیت جغرافیایی و مخابرات فعالیت خواهد کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است که فضا یک حوزه اولویت‌دار و استراتژیک است که برای کمک و حفاظت از جامعه ما در زمینه‌های متنوعی مانند امنیت سایبری، ناوبری، مبارزه با تغییرات آب و هوایی یا نظارت بر پدیده‌هایی مانند خشکسالی یا آتش‌سوزی اهمیت دارد.

دیانا مورانت (Diana Morant) وزیر علوم و نوآوری اعلام کرد که این آژانس در سال ۲۰۲۳ بودجه اولیه بیش از ۷۰۰ میلیون یورویی (۷۵۳ میلیون دلار آمریکا) دریافت خواهد کرد.

این توسعه نشان می‌دهد که اسپانیا به دنبال تلاشی هماهنگ برای تقویت بخش فضایی خود است. اسپانیا در حال حاضر بخشی از آژانس فضایی اروپا (ESA) است.

مورانت می‌گوید که این کشور همچنین ۴۵ میلیون یورو بودجه برای راه‌اندازی استارت‌آپ‌ها در اختیار دارد.

شرکت پرتاب‌های فضایی اسپانیایی «PLD Space» در حال حاضر در حال آماده شدن برای پرتاب موشک زیرمداری میورا ۱ (Miura ۱) خود در اوایل ماه آینده است و در عین حال روی موشک مداری میورا ۵ (Miura ۵) نیز کار می‌کند.

انتهای پیام


منبع:خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
×

سلام هم اکنون پشتیبان آموزشگاه در واتس اپ آنلاین می باشد.

سوالات و پیگیری های خود را هم اکنون با انتخاب پشتیبان شروع کنید...

× گفتگو آنلاین با پشیبان